Rekonstrukce

V případě zájmu je možné zhotovit vzhledovou a technologickou rekonstrukci vybraného oděvu. Celá realizace závisí na individuálních požadavcích zadavatele.
Provádím také odborné rešerše k expozicím a výstavám na téma historického textilu, oděvu, doplňků a obuvi z období vrcholného středověku a raného novověku.
Podrobné informace dle požadavků: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ukázka realizované práce

Oděv podle portrétu Polyxeny z Pernštejna byl realizován v roce 2012 pro výstavní projekt Pernštejnové a jejich doba v týmu s odbornou restaurátorkou textilu Janou Trskovou. Pro oděv byla podle originálního obrazu vyhotovena na zakázku hedvábná látka s požadovaným raportem. Náročné bylo také vyhotovení ručně paličkované krajky podle zachyceného vzoru či zhotovení soupravy šperků galvanizované mikroskopickou vrstvou skutečného zlata. Model je v současné době k vidění na státním hradě Pernštejn.

Malá kolekce oděvů z počátku 14. století pro Trenčianské múzeum v Trenčíně - uherský magnát, zbrojnoš a lučištnik. Ve spolupráci s Ing. Jindřichem Figurou jsme připravili v letech 2018 - 2019 kompletní oděvy, obuv, výzbroj a výstroj pro tři postavy / exponáty pro instalaci Matúšovské věže. Soubor byl zpracován ve dvou případech zcela ručně (voják, lučištník) a v jednom případě kombinovanou technikou (magnát - strojní úprava střihových okrajů, částečné prošití vnitřních švů strojně, ostatní ručně).

Více fotografií naleznete v portfoliu!

rekonstrukce polyxena z pernstejna 05 rekonstrukce polyxena z pernstejna 06 rekonstrukce polyxena z pernstejna 07 rekonstrukce polyxena z pernstejna 042018 magnat02